کارگاه روانشناسی

معرفی جدیدترین کارگاه های روانشناسی در روان رویداد

به بخش معرفی کارگاه روانشناسی در سایت روان رویداد، خوش آمدید. در این بخش کارگاه های روانشناسی در دو سطح معرفی می گردند:

  • سطح اول – کارگاه های روانشناسی عمومی:  که برای افزایش سلامت روان عموم افراد جامعه مناسب است
  • سطح دوم – کارگاه روانشناسی تخصصی: این کارگاه ها ویژه روانشناسان و مشاوران و شامل کارگاه های آموزشی سازمان نظام روانشناسی و انجمن روانشناسی ایران می باشد.

در بخش معرفی کارگاه روانشناسی ، شما می توانید به لیست کارگاه روانشناسی دانشگاه های معتبر تهران نیز دسترسی داشته باشید.

برای دیدن کارگاه روانشناسی در دانشگاه تهران و کارگاه های روانشناسی در دانشگاه شهید بهشتی و همین طور کارگاه روانشناسی در دانشگاه علامه طباطبایی ، دوره های MMT و کارگاه درمان شناختی رفتاری می توانید از لیست زیر استفاده کنید.

چرا باید کارگاه روانشناسی شرکت کنیم؟

در میان رشته های دانشگاهی، آنهایی که با سلامت افراد در ارتباط هستند مانند رشته های پزشکی ، پیراپزشکی و روانشناسی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.در دانشگاه های کشور آنچنان که باید به موضوع مهارت افزایی دانشجویان توجه نشده است. همچنین  معاون آموزشی وزارت علوم هم در دومین نشست معاونان آموزشی دانشگاه‌های سطح ۱ و ۲ کشور اشاره کردند که دانشگاه ها برنامه خاصی برای مهارت افزایی دانش آموختگان ندارند.

در رشته های علوم انسانی مانند روانشناسی نیز، دانشگاه ها صرفا به بحث در مورد تعدادی نظریه اکتفا می کنند و دانشجویان را درگیر فعالیت عملی و مهارت آموزی نمی کنند.

دانش آموختگان رشته های روانشناسی و مشاوره نیز مانند دیگر دانشجویان در دوران تحصیلات چه در مقطع کارشناسی و چه در مقطع کارشناسی ارشد مباحث کاربردی را آنچنان که بتوان در اتاق درمان پیاده کرد نمی آموزند.

بواسطه همین عدم مهارت افزایی در دانشگاه ها سالهاست که بخش های خصوصی و نیمه خصوصی و بعضا با همکاری انجمن های علمی ، رسالت آموزش رویکرد ها و تکنیک های درمانی را در حوزه روانشناسی بعهده گرفته اند.این موسسه ها سعی می کنند با استفاده از اساتیدی که هم تجربه تدریس و هم تجربه درمان دارند، مهارت های درمان را به دانش آموختگان بیاموزند.

در واقع کارگاه های روانشناسی محلی برای آموزش نظریه ها، رویکرد ها و تکنیک های روانشناسی و آماده سازی روانشناسان برای ورود به حوزه درمان هستند.

معرفی انواع کارگاه های روانشناسی

همان طور که در بالا اشاره شد، کارگاه های روانشناسی، به دو بخش کارگاه روانشناسی عمومی و کارگاه روانشناسی تخصصی، تقسیم می گردد. برای آشنایی با این دو موضوع، سعی کردیم تا مفاهیم مرتبط با آن را در زیر برای شما شرح دهیم:

کارگاه روانشناسی عمومی چیست؟

سطح عمومی که برای عموم افراد جامعه مناسب است و به ارتقای سطح سلامت روان جامعه  کمک می کند:  مانند کارگاه مهارت های زندگی ، کارگاه کنترل خشم ، کارگاه مدیریت اضطراب ، کارگاه آموزش مهارت های زناشویی ، مهارت های فرزندپروری ، کارگاه مهارت های ارتباطی ، کارگاه عزت نفس ، کارگاه اعتماد بنفس ، کارگاه تحلیل روانشناختی فیلم و … می باشند . بسیاری از خانواده و همسران نیاز به حضور در این کارگاه ها دارند تا بتوانند بهداشت روانی خانواده خخود را بهبود بخشند.

کارگاه روانشناسی تخصصی چیست؟

سطح تخصصی که ویژه دانش آموختگان رشته های روانشناسی و مشاوره است . مانند کارگاه درمان شناختی رفتاری (CBT)  ، کارگاه تکنیک های رفتار درمانی مانند ( حساسیت زدایی منظم و EMDR ) ، کارگاه هیپنوتیزم ، کارگاه روان درمانی تحلیلی ، روانپویشی کوتاه مدت ISTDP ، کارگاه روانکاوی ، کارگاه تربیت درمانگر ، کارگاه درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد ACT ، کارگاه زوج درمانی ، کارگاه تربیت درمانگر جنسی ، کارگاه طرحواره درمانی ، کارگاه دارو شناسی روانپزشکی ، کارگاه تربیت درمانگر کودک ، کارگاه خانواده درمانی ، کارگاه بازی درمانی ، کارگاه ذهن آگاهی ، کارگاه تربیت درمانگر اعتیاد MMT ، کارگاه تحلیل رفتار متقابل TA ، کارگاه تربیت جنسی کودکان ، کارگاه مشاوره پیش از ازدواج و …

بهترین مراکز برگزار کننده کارگاه های روانشناسی :

انجمن روانشناسی ایران

موسسه آموزش عالی مدت

مرکز مشاوره زندگی

مرکز مشاوره دانشگاه شهید بهشتی

موسسه روانشناسی دانشگاه تهران

مرکز مشاوره بینش نوین

مرکز مشاوره آرامش

روان رویداد چه خدماتی در زمینه کارگاه های روانشناسی به شما ارائه می دهد؟

به دلیل اهمیت موضوع آموزشی و مهارت افزایی ، از سال ۹۶ مجموعه روان رویداد در قالب وبسایت و شبکه های اجتماعی برای معرفی و اطلاع رسانی کارگاه های روانشناسی ، سمینارها ، سمپوزیوم ها و کنگره های روانشناسی و بطور کلی رویداد های روانشناسی چه در سطح عمومی و چه در سطح تخصصی شروع به فعالیت نمود.

هدف روان رویداد فراهم کردن بستری مناسب برای تبلیغ کارگاه های روانشناسی برای مدرسین و برگزارکننده ها می باشد.  همچنین ما محلی برای دسترسی سریع داوطلبین شرکت در این کارگاه ها و رویداد ها برای علاقه مندان فراهم کرده ایم.

روان رویداد می کوشد تا حلقه اتصال برگزار کننده ها به داوطلبین شرکت در کارگاه های روانشناسی در سراسر ایران اعم از تهران، اصفهان، شیراز و مشهد باشد.

مجموعه روان رویداد بیش از ۱۰۰ هزار مخاطب روانشناس و مشاور در فضای مجازی دارد که برگزار کنندگان می توانند با مراجعه به وبسایت روان رویداد، کارگاه روانشناسی یا سمینار روانشناسی خود را ثبت نمایند.

برای ثبت کارگاه روانشناسی یا رویداد های مختلف در زمینه روانشناسی، می توانید با مراجعه به لینک “ ایجاد رویداد روانشناسی “و درج مشخصات آگهی خود و همچنین انتخاب اینکه در چه فضاهایی آگهی کارگاه آنها منتشر شود ، کارگاه خود را اطلاع رسانی کنند.

پس از ثبت آگهی در سایت روان رویداد ، کارشناسان آگهی را تایید و در سایت و صفحه اینستاگرام و بقیه شبکه های اجتماعی منتشر می کنند.

در طول یک سال گذشته، روان رویداد اقدام به اطلاع رسانی بیش از ۷۰۰ کارگاه روانشناسی همراه با ارائه مدرک معتبر از وزارت علوم و کارگاه های مورد تایید سازمان نظام روانشناسی و با تدریس اساتید برتر رشته روانشناسی مانند : دکتر حمیدپور ، دکتر جواد خلعتبری ، دکتر حمید علیزاده ، دکتر مهرنوش اثباتی ، دکتر علیرضا طهماسب ، دکتر علی صاحبی ، دکتر عنایت اله شهیدی ، دکتر مهری نجات ، دکتر الهام ده یادگاری ، دکتر علیرضا بوستانی پور، دکتر کارینه طهماسیان ، دکتر فرحناز مسچی ، دکتر هومن نامور، دکتر سرافراز ، دکتر یعقوب شفیعی فرد و … بسیاری دیگر از مدرسین مطرح نموده است.

روان رویداد در نظر دارد در آینده ای نزدیک به ارزیابی کیفی کارگاه های روانشناسی و تحلیل محتوای آنها و همچنین رتبه بندی کارگاه ها از نگاه مخاطبان بپردازد تا از این طریق به داوطلبین در انتخاب استاد ، موسسه و کلینیک کمک شایانی کند.

با امید به ارتقای سطح علمی و مهارتی دانش آموختگان رشته های روانشناسی و مشاوره.

لیست کارگاه های روانشناسی برگزار شده در کشور در سال ۹۸

شما در این بخش می توانید به صورت دسته بندی شده به لیست کلیه کارگاه های روانشناسی در ایران دسترسی داشته باشید. در زیر برای راحتی کار شما کاربر عزیز، تمامی این بخش ها به صورت دسته بندی شده قرار داده شده اند.

برای ثبت کارگاه روانشناسی خود، همان طور که در قسمت قبل شرح داده شد، می توانید کارگاه یا سمینار روانشناسی خود را ثبت نمایید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا دریافت اطلاعات دقیق تر در مورد کارگاه ها، می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و با ما تماس بگیرید.

کارگاه های روانشناسی سال 1400