ماه نما

آدرس کوتاه: https://psychevent.ir/?p=31646
ماه نما

مشخصات دوره

۲۲ فروردین ۱۴۰۱
۱۶
۱۶ ساعت

معرفی دوره

ماه نما
ویژه برنامه آموزشی ماه رمضان

جلسه اول و دوم:
کرونا: توفان بزرگ مهم‌ترین چیزی که کرونا مثل هر بحران دیگر برای ما به خطر انداخت عامل بقا است. بقا از نظر روانشناسی یونگ به حوزه مادر تعلق دارد و اگر از حیث بقا دچار ناامنی شویم همیشه بر لبه تیغ زندگی خواهیم کرد.

جلسه سوم: درباره بخشودن چه می‌دانید؟وقتی از بخشودن صحبت می‌کنیم یعنی گذشت در برابر خطا و بیشتر افراد نمی‌دانند این نوع گذشت شامل چه چیزهایی می‌شود و آیا ادعاهای معلمان معنوی و کتاب‌های خودیاری درباره قدرت شفابخش و معجزه‌گر بخشودن درست است؟

جلسه چهارم: چرا گاهی به انزوا و کناره‌جویی نیاز داریم؟ما در عصر افراط زندگی می‌کنیم. در عصر شتاب تلاش مداوم و مختصات این عصر به تدریج ما را فرسوده می‌کند. در برابر چنین تهدیدی چاره چیست؟

جلسه پنجم: منِ قربانی ما کیست؟ما در یک فرهنگ مشوق شخصیت قربانی زندگی می‌کنیم. در چنین فرهنگی باید منتظر چه پیامدهایی باشیم؟ شما از شخصیت قربانی خودتان و ظهور گاه و بی‌گاهش چه می‌دانید؟

جلسه ششم: خودِ خودکامه و سلطه‌گرمان چگونه انسانی است؟ (درباره کنترل‌گری و سلطه‌گری)شما فکر می‌کنید سلطه‌جو و کنتر‌ل‌گر نیستید؟ پس سخت در اشتباهید.

جلسه هفتم: ما چرا و چگونه پیرو دین‌ها و قدرت‌های معنوی جدید می‌شویم؟قدرت معنوی حاکم بر زندگی شما چیست؟ شما پیرو کیش‌های شخصیت هستید یا گیاه‌خواری، فوتبال، طبیعت، عرفان، روانشناسی و…برایتان به مذهب تبدیل شده است.

جلسه هشتم: در بعد از ظهر زندگی چگونه باید زندگی کنیم؟ (درباره میانسالی و پیری)اگر تصمیم گرفته‌اید با قانون بامداد زندگی وارد بعد از ظهر زندگی شوید، ناگزیر هستید غرامت آن را با لطمه زدن به روح خود بپردازید.

 

معرفی استاد

سمیه یوسفی ( یونگ پژوه )