همایش ها و سمپوزیوم های روانشناسی

به بخش معرفی کنفرانس ها و سمپوزیوم های روانشناسی وبسایت روان رویداد خوش آمدید . اما قبل از معرفی بهتر است بدانیم کنفرانس و سمپوزیوم روانشناسی چیست ؟

کنفرانس روانشناسی اولین گام در ارتقای شاخص‌های علمی

رشد علم و سرعت آن به مرحله‌ای رسیده است که همه کشورهای جهان به مرز رقابت‌های ثانیه‌ای برای دست یافتن به مسائل و روش‌های به روز علمی رسیده‌اند  این پیشرفت‌های علمی باعث شده تا کشورهای مختلف بتوانند یکی از عمده‌ترین شاخص‌های توسعه یافتگی را به رشد علم و گسترش آن اختصاص دهند.کنفرانس روانشناسی

علوم انسانی در عصر کنونی اصلی‌ترین شاخص توسعه و رشد انسان را نمایان می‌کند چراکه رسیدگی به روابط انسان با جامعه و جامعه با انسان از جمله مسائلی است که جوامع کنونی به آن نیازمندند و این روابط شناخته نخواهد شد جز با این که روانشناسی انسان و جامعه و آموزش علوم انسانی در اولویت آموزش مردم جامعه قرار بگیرد.

دهه‌های اخیر باعث شده تا شناخت انسان در اولویت همه‌ی کسانی باشد که در حوزه اندیشه‌های انسانی فعالیت می‌کنند از همین رو علوم انسانی در دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی شکل گرفت. علومی که به شناخت انسان و رفتارهای وی در جامعه و نسبت به خودش می‌پردازد. یکی از مهم‌ترین بخش‌های علوم انسانی رشته روانشناسی است رشته‌ای که در صدد است تا خود انسان و نفس وی را بشناسد و بر آن برنامه‌ریزی کند نفسی که انسان شاید با کنترل مهار و افسار گسیختگی آن می‌تواند جامعه را نیز به سمت و سوی مختلف هدایت کند.

روانشناسی شاخه اصلی علوم انسانی

علم روانشناسی تا جایی پیش رفته است که رشد آن ثانیه به ثانیه و لحظه به لحظه ادامه یافته و در این بین انسان اجازه می‌یابد تا بر اساس علوم موجود بر اساس اندیشه‌های مختلف نفس خود و ویژگی‌هایش را مورد تحلیل و بررسی قرار دهد و بر اساس اندیشه‌های مختلف آنها را مدیریت کند.

یکی از نقاط قوت علوم انسانی به خصوص علم روانشناسی تضارب آرا در این گونه علوم است. روانشناسی باعث شده دانشمندان مختلف گرد هم آمده و با یکدیگر به تحلیل و بررسی مسائل روز انسان بپردازند  این تحلیل و بررسی باعث شده تا دانشمندان به زوایای مختلفی از روح و روان انسان دست پیدا کنند. همین رشد ثانیه به ثانیه و لحظه به لحظه علم روانشناسی باعث شده تا مجامعی برای تضارب آرا و بررسی نظریات مختلف در حوزه روانشناسی شکل  گیرد.روانشناسی شاخه اصلی علوم انسانی

در عصر جدید با توجه به رشد و توسعه فناوری‌های علمی و ارتقای شاخص‌های علوم انسانی این تضارب آرا در مجامع تخصصی بررسی می‌شود.

مجامع علمیِ بررسی اندیشه‌های روانشناسی در عصر کنونی به همایش‌های علمی تبدیل شده که اندیشمندان مختلف طی یک پروپوزال‌های علمی اندیشه‌های خود را ارائه داده و مورد بررسی قرار می‌دهند. سمپوزیوم‌های روانشناسی که در کشورهای جهان برگزار می‌شود باعث به وجود آمدن اندیشه‌های مختلفی شده که تأثیر بسزایی در تأثیر روح و روان انسان داشته و به شناخت گوشه‌های جدیدی از اندیشه انسانی و روان او می‌شود.

کنفرانس روانشناسی محل تربیت اندیشه‌های جوان

از طرفی سمینار روانشناسی باعث می‌شود تا دانشجویان جوان علاقه‌مند به این حوزه ضمن مطالعه اندیشه‌های جدید نظریات خود را نیز در خصوص آنها ارائه دهند و به این حوزه علاقه‌مند شوند تا بتوانند در آینده به گوشه‌های جدیدی از روح و روان بشریت پی ببرند و به بررسی علمی آن بپردازند. این کنفرانس روانشناسی به اندیشمندان جوان این فرصت را می‌دهد تا آنها بتوانند دانشمندان آینده جهان در حوزه روان انسان و علم روانشناسی باشند.

ایران نیز به عنوان یکی از کشورهای در حال توسعه توانسته است گام بسیار بزرگی در حوزه علوم انسانی و علم روانشناسی بردارد. سمپوزیوم روانشناسی در ایران توسط انجمن روانشناسی برگزار شده و همه سال همایش‌های علمی مختلفی در رابطه با این مسئله منعقد می‌شود که نه تنها به بررسی رابطه انسان و اجتماع در ایران می‌پردازد بلکه توانسته نظریه‌های مختلفی را نیز به مردم جهان ارائه دهد.

سمپوزیوم روانشناسی در ایران

برگزاری سمینار روانشناسی در ایران این فرصت را برای اندیشمندان ایرانی فراهم کرد تا آنها بتوانند با بررسی ویژگی‌های اجتماع ایرانی و روابط مردمان با جامعه، نظریات مختلف حوزه روانشناسی ایرانیان را ارائه دهند که همین موضوع سبب پیشرفت و ارتقای شاخص‌های توسعه در کشور شد.

کنفرانس روانشناسی باعث گرد هم آمدن پروپوزال‌های علمی در خصوص یک مسئله شده که از جوانب مختلف مورد بررسی قرار گرفته است در این کنفرانس روانشناسی دانشمندان و دانشجویان کشورهای مختلف به ارائه نظریات پرداخته و باعث پربار شدن سطح علمی حوزه روانشناسی در کشورهای جهان می‌شود .

لیست کنفرانس ها و سمپوزیوم های روانشناسی برگزار شده در سال ۹۷

در این بخش می توانید به  لیست کلیه کنفرانس ها و سمپوزیوم های روانشناسی در ایران دسترسی داشته باشید.

برای ثبت کنفراس و یا سمپوزیوم روانشناسی خود، همان طور که در قسمت قبل شرح داده شد، می توانید از قسمت ایجاد رویداد روانشناسی اقدام نمایید.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا دریافت اطلاعات دقیق تر در مورد کنفرانس ها، می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و با ما تماس بگیرید.