روان درمانی ، فراز ها و فرود ها /

زمان : ۲۵ تا ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۶ /

مهلت ارسال چکیده : ۳۰ آذرماه/

مکان : تهران ، مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران /

محورهای همایش:

 •  روان‌درمانی در ایران
  Psychotherapy in Iran
 • اخلاق و روان‌درمانی
  Ethics and Psychotherapy
 •  روان‌درمانی و تداوم رشد روانی
  Psychotherapy and Continuing Personal Development
 •  روان‌درمانی و سرزندگی
  Psychotherapy and Vitality
 •  روان‌درمانی و رواداری
  Psychotherapy and Tolerance
 •  روان‌درمانی در عصر اینترنت
  Psychotherapy in the Internet Era
 •  رابطه‌ی درمانی و فرآیند تغییر
  Therapeutic Relationship and Process of Change

روان درمانی

قابل توجه علاقه مندان و همراهان همایش ارسال چکیده مقالات از طریق سایت و تا تاریخ ٣٠ آذر ماه ١٣٩۶ امکان پذیر است. نحوه ثبت نام همایش و کارگاه ها به زودی اعلام خواهد شد.

معرفی همایش (معرفی، محورها، زمان و مکان)

نخستین همایش سالیانه‌ی انجمن علمی روان‌درمانی ایران زمستان امسال برگزار خواهد شد.

نخستین همایش_سالیانه ی انجمن علمی روان‌درمانی ایران ۲۵ تا ۲۷ بهمن‌ماه ١٣٩۶ در مرکز اسناد و کتاب‌خانه‌ی_ملی_ایران برگزار خواهد شد.

انجمن علمی روان‌درمانی ایران، به عنوان انجمنی بین‌رشته‌ای در حوزه‌ی سلامت روان، از متخصصان گروه‌های مختلف ارایه‌دهنده‌ی روان‌درمانی، شامل روان‌پزشکان، روان‌شناسان بالینی و روان‌شناسان سلامت، و با هدف ارتقای فعالیت‌ها و برنامه‌های این حوزه شکل گرفته است.

این انجمن که در سال ۱۳۹۵ تشکیل شده است، امید دارد که بتواند با هم‌کاری گروه‌های مختلف متخصصان سلامت روان و روان‌درمانی، در جهت دست‌یابی به اهداف خود در ارتقای سلامت روان کشور گام بردارد. انجمن علمی روان‌درمانی ایران، به منظور ایجاد فضای تعامل و هم‌فکری بین متخصصان، و تبادل و ارتقای دانش اعضای خود، برنامه‌ها و فعالیت‌های مختلفی را تعریف کرده است که از آن جمله می‌توان به برنامه‌های آموزشی میان‌مدت و درازمدت، برگزاری سلسله‌نشست‌های علمی ماهیانه و همایش‌های سالیانه اشاره کرد.

نخستین همایش سالیانه‌ی انجمن علمی روان‌درمانی ایران، با تمرکز بر فرازها و فرودهای روان‌درمانی، برگزار خواهد شد و قصد دارد تا پوشش مناسبی به موضوعات مرتبط در روی‌کردهای مختلف روان‌درمانی داشته باشد. این همایش شامل سخن‌رانی سخن‌رانان مدعو، ارائه‌ی مقالات، سمپوزیوم‌های موضوعی و کارگاه‌های آموزشی همراه خواهد بود.

به منظور افزایش تعامل با صاحب‌نظران سایر کشورها، روان‌درمانگران معتبری نیز از سایر کشورها، به شکل حضوری یا از طریق تله‌کنفرانس، در این همایش مشارکت خواهند داشت.

دکتر شبنم نوحه‌سرا دبیر علمی و دکتر محمدرضا شالبافان دبیر اجرایی این کنگره هستند؛ و با هم‌کاری کمیته‌های علمی و اجرایی، متشکل از متخصصان رشته‌های مختلف این حوزه، برنامه‌ریزی و برگزاری این کنگره را برعهده خواهند داشت.

در این همایش به موضوعات و محورهای اصلی زیر پرداخته خواهد شد:

روان‌درمانی در ایران
اخلاق و روان‌درمانی
روان‌درمانی و تداوم رشد روانی
روان‌درمانی و سرزندگی (vitality)
روان‌درمانی و رواداری (tolerance)
روان‌درمانی در عصر اینترنت
رابطه‌ی_درمانی و فرایند_تغییر

از آن‌جا که بهبود سلامت روان جامعه در گرو حضور، هم‌اندیشی و هم‌کاری متخصصان گروه‌های مختلف این حوزه است، امید است که این همایش بتواند با ایجاد فضایی برای تعامل سازنده و تبادل اطلاعات بین صاحب‌نظران، دانش‌پژوهان و علاقمندان گامی در این جهت بردارد.

به زودی اطلاعات بیش‌تر درباره‌ی این همایش و نحوه‌ی شرکت در آن، و نیز فراخوان مقالات از طریق سایت و کانال تلگرامی انجمن اعلام خواهد شد.

انجمن علمی روان‌درمانی ایران

http://congress.ipa-net.ir

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *